Olimpiyat Parkı

Olimpiyat Parkı Erzurum

0
2.189 kez görüntülendi

Olimpiyat Parkı | Erzurum Olimpiyat Parkı Paintball | Go Cart

Olimpiyat Parkı ; Erzurumluların piknik yapabileceği nadir alanlardan bir tanesidir. Erzurum ikliminden dolayı piknik yapılacak zamanı çok kısa süren illerimizden birisidir. Bunun için piknik alanları kısıtlı kalmıştır. Ailenizle birlikte keyifle piknik yapıp vakit geçirebileceğiniz Olimpiyat Parkı 550 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Eski otogar’ın karşısında yer alan Olimpiyat Parkı eski fuar alanı üzerine kurulmuştur. Yeni Otogar ve havaalanına giderken sağ tarafta yer alan Olimpiyat Parkı’nda bir tane yapay göl bulunmaktadır. Gölde deniz bisikleti ile gezinti yapmak mümkün.Olimpiyat Parkı | Erzurum Olimpiyat Parkı Paintball | Go Cart

Park içerisinde ikişer adet halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası ve tenis kortlarıyla spor kompleksi standartlarında hizmet vermektedir. Yeşil alana uyumlu biri üç dönüm, diğeri iki dönümlük arazi üzerine yapılandırılmış havuz bulunmaktadır. Parkı ortadan ikiye bölen yaklaşık yüz metre uzunluğunda çevresi süslemelerle zenginleştirilmiş dekoratif havuz bulunmaktadır.

Park içerisinde paintball,go kart ve çocukların güzel zaman geçirebileceği akülü arabalar gibi etkinliklerde bulunmaktadır.

Park içerisinde market ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne bağlı bir kafe bulunmaktadır.

Olimpiyat Parkı’na nasıl gidilir?

Olimpiyat Parkı’na haritadan yol tarifi almak için buraya tıklayın

Telefon: 0 442 235 35 47 

Aramak için tıklayın

 

Yorumlar