Erzurum’da Piknik Alanları

0
1.020 kez görüntülendi
Erzurum'da Piknik Alanları Erzurum'da Piknik Yapılacak Yerler
Erzurum'da Piknik Alanları Erzurum'da Piknik Yapılacak Yerler

Erzurum’da Piknik Alanları Erzurum’da Piknik Yapılacak Yerler

Yılın büyük bir bölümü kar ve soğuk ile geçiren Erzurum’da havaların ısınmasıyla birlikte dışarıda vakit geçirmek isteyenler ve piknik yapmak isteyenler için Erzurum’da Piknik Alanları Erzurum’da Piknik Yapılacak Yerler yazımızı hazırladık.

Malumunuz Erzurum yüksekliğinin getirdiği hava koşulları yılın yarısını kar altında soğuk bir havada geçiriyor. Bu hava şartları insanların etkinlik alanlarını daraltıyor. Karda yapılabilecek tek etkinlik kayak oluyor.

Nisan ayının ortalarına gelinmiş olunmasına rağmen hava tam anlamıyla ısınmış sayılmaz. Yine de insanlar kışı evlerinde geçirmiş olmanın verdiği sıkıntı ile özellikle hafta sonları kendilerini dışarıya atıyor.

Havalar ısındığı zaman dışarıda yapılabilecek en güzel etkinliklerden biriside pikniktir. Peki Erzurum’da nerede piknik yapabiliriz? Sizlere bu sorunun cevabını yazmak için kısa bir araştırma yaptık.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’in Erzurum’da insanların sosyal aktivitelerle vakit geçirmesini sağlamaları için bir çok girişimde bulunduğu kanaatindeyim.

Erzurum’da soğuğun etkisiyle piknik alanları geçmiş yıllarda yok denilecek kadar az bir durumdaydı. 2-3 yılda yeni eklenen piknik ve mesire alanlarıyla insanların hem pikniklerini yapabilecekleri hem de eğlenebilecekleri yerler yapılması Erzurum adına güzel bir kazanç oldu diyebiliriz.

1- 15 Temmuz Milli İrade Piknik Alanı

Olimpiyat parkının pikniğe kapatılmasının ardından hazırlanan bu piknik alanı imkanlar yönünden her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. İçerisinde mescit , wc, oyun alanları , ışıklandırmalı kamelyalar , yürüyüş yolu, basketbol ve futbol sahaları ve çok daha fazlası ile Erzurumluları ağırlamaya devam ediyor. 52 kamelya ve 300 piknik masası bulunuyor bu alanda. Araçlarınızı geniş otoparkı sayesinde park etmek için sorun yaşamazsınız.

15 Temmuz Milli İrade Piknik alanı nerede?

15 Temmuz piknik alanı eski havalimanı yolu üzerinde ETÜ derslikler karşısında kalıyor.

15 Temmuz Milli İrade Piknik alanına yol tarifi almak için tıklayın

 

2- 15 Temmuz Milli Mücadele Ormanı Piknik ve Mesire Alanı

Piknik alanlarının bir diğeri de 15 Temmuz Milli mücadele Ormanı Piknik ve Mesire alanı. 15 Temmuz Milli Mücadele piknik alanı şehirn en havadar yerlerinden birisi olan Abdurrahman Gazi türbesinin hemen alt tarafında bulunan alana yapıldı.

Ailenizle birlikte güzel bir vakit geçirebileceğiniz 15 Temmuz milli mücadele piknik alanı Abdurrahman Gazi türbesine giden yolda sol tarafta kalmaktadır.

15 Temmuz milli irade piknik alanı gibi mescit, lavabo , çocuk oyun alanlarının bulunduğu piknik alanı ulaşım yönünden de il merkezine yakın konumdadır.

 15 Temmuz Milli Mücadele Piknik alanına yol tarifi almak için tıklayın

3- Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi Piknik Alanı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu piknik alanlarının haricinde diğer kurumlara ait bir piknik alanıda mevcut Erzurum’da. Bunlardan birisi de Erzurum atatürk Üniversitesi’nin kampüs alanının içerisinde yer alan piknik alanı.

Diğer piknik alanlarına nazaran biraz küçük olan bu piknik alanında da çocukların oynayabileceği bir park mevcut. Su ihtiyacını karşılabileceğiniz çeşme , lavabo gibi piknik alanında bulunması gereken herşey mevcut.

Atatürk Üniversitesi Piknik alanına yol tarifi almak için tıklayın

4- Konaklı Piknik Alanı

Konaklı piknik alanı şehir merkezine biraz uzak bir mesafede olan bir piknik alanıdır. konaklı kayak merkezine doğru giderken Konaklı köyüne gelmeden sağ tarafta bir gölet bulunmaktadır. Göletin kenarı Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek piknik alanı yapılmıştır. Bu piknik alanı biraz yüksekte kaldığından Mayıs ayı gibi havası müsait olacağı kanaatindeyim.

Konaklı Piknik alanına yol tarifi almak için tıklayın

5- Yedigöller Piknik Alanı

Erzurum’dan uzaklaşmak isteyenler için önerebileceğimiz piknik alanı Yedigöller. Uzundere ilçesinde bulunan Yedigöller içerisinde bir de piknik alanı barındırmakta. Erzurum2un en düşük rakımlı ilçesi Uzundere sınırları içerisinde bulunan Tortum şelalesinin hemen alt tarafında Çağlayan köyü yakınlarında bulunan bu doğa güzelliği piknik yapılabilecek eşsiz güzellikler arasında.

20170703 173732
20170703 173718
20170703 171845
20170703 174437
20170703 174445
20170703 174549
20170703 174554

Yedigöller Piknik alanına yol tarifi almak için tıklayın

Yorumlar