Erzurum’da nerede kayak yapabilirim Erzurum Kayak Rehberi

Erzurum kayak rehberi

0
275 kez görüntülendi

Erzurum’da nerede kayak yapabilirim Erzurum kayak rehberi

Kış aylarının gelmesi ve kar yağışının etkisini göstermesiyle birlikte kayak sezonuda başlamış bulunmakta. Akla gelen ilk soru Erzurum’da nerede kayak yapabilirim Erzurum kayak rehberi

Erzurum son yıllarda kayak üzerine bir çok yatırım yapılarak kayakçıların gözde kayak merkezi olma yolunda bir çok mesafe aldı. Özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından bu konuda ciddi çalışmalar yapılmış olması kış turizmine verilen önemi bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Kayak pistlerine ulaşım

Erzurum Palandöken kayak pisti havalimanına 15 dakika, otobüs terminaline 10 dakika uzaklıktadır. Uçaktan indikten sonra otelinize yerleşip kayak yapmaya başlamanız 1 saat bile sürmeyecektir.

Erzurum kış aylarının uzun sürdüğü bir şehir olması kış turizminin öne çıkarılmasını cazip kılmakta. Tesisler yönünde geçmiş yıllara göre ciddi anlamda iyileştirmeler gerçekleştirildi.

Kayak yapmak isteyenler için pist alternatifleri mevcut. Bazı oteller kendi pistlerinde kayak imkanı sunarken kayak pisti olmayan oteller içinde Ejder3200 işletlerinin kayak pisti hizmet vermektedir. Sway Otel ve Polat Renaissance Otel Erzurum misafirlerine kendi pistlerinde kayak imkanı sunmakta.

Kayak severler aynı zamanda kayak malzemelerini kiralama imkanınıda bulmaktadır. Sway Otel ve Polat Renaissance Otel dışında kayak yapabileceğiniz Türkiye’nin en uzun pisti Ejder3200 tarafından işletilen pist bulunmakta.

Sezonluk Skipass uygulaması kayakseverleri memnun edecek türden. Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ejder3200 işletmeleri kayak severlerin memnuniyeti açısından her türlü imkanı sunmakta.

Geçtiğimiz yıllarda modernize edilen teleferik sistemi ile kapalı kabinlerle zirveye kadar güvenli bir yolculuk gerçekleştiriyorsunuz. Doğal karın yanında suni karlama sistemiyle sezona sıkı bir hazırlık gerçekleştirilerek 1 Aralık’tan itibaren sezon açılışı gerçekleştirildi.

Kayak severlerin kayak esnasında durup dinlenebilecekleri çay ve kahvelerini yudumlayabilecekleri Küre Kafe‘de geçen sezondan bu yana hizmet vermekte.

Bu sene içerinde açılışı gerçekleştirilen Cam Fanus Kafe‘de bu sezon kayak severlerin gözdesi haline gelecek.

Palandöken Kayak Merkezi’nde faaliyet gösteren diğer oteller; Palan Otel, Snowdora, Dedeman Palandöken Ski Lodge, Dedeman Palandöken otelleride kayak yapmaya gelenlere hizmet verecek oteller.

Güvenlik anlamında da hiç bir zaafiyete yol açmaması anlamında her türlü önlemin alındığı Palandöken Kayak Merkezi’nde Jandarma’ya bağlı unsurlar 7/24 merkezde görev yapmaktadırlar. Afad’a bağlı arama kurtarma ekipleri her zaman göreve hazır olarak beklemektedir. 112 Acil yardım ekipleri de bu merkezde hazır olarak bekletilmektedir.

Erzurum Palandöken Kayak merkezi kışa hazırlanarak tüm misafirlerini beklemeye başladı. Sizler de tesisler hakkında için 0442 317 08 04 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Diğer otel rezervasyonları için adres ve telefon bilgilerini rehberimizden edinebilirsiniz.

Yorumlar