Burdur’da ana, oğlu ve ikiz kardeşi temizledikleri kuyuda öldü

0
30 kez görüntülendi

Akdere mevkisinde koyun ve keçi güruhlarını otlatan Rabia Vural, ikiz kardeşi Ramazan Gürel ve oğlu Osman Vural, kullandıkları su kuyusunu temizlemek istedi. Kuyuya giren Osman Vural bir vade suyu boşalttıktan sonra kötüleşerek kuyuda yığılıp kaldı. Durumu fark eden dayısı Ramazan Gürel, yardım etmek için kuyuya indi. Yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyuya inen Ramazan Gürel, yeğenini çıkarmaya çalıştığı sırada oksijen zayıflığından nefes alamadı ve kuyudan çıkamadı.

KARDEŞİ VE OĞLU İÇİN KUYUYA GİRDİ

Oğlu ve kardeşinin kuyudan çıkmaması üzerine paniğe kapılan Rabia Vural derhal yardım etmek istedi. Kuyuya inen hatun, oğlu ve kardeşini merdivenle dışarı çıkarmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Uzun mühlet uğraşan Rabia Vural, bir vade sonra kuyuda yığılıp kaldı.

Kuyunun yanına gelen yakınları, durumu fark edince 112 Acil Davet Merkezi’nden yardım istedi. Acil davet üzerine vukuat mekanına jandarma, sıhhat ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri oksijen tüpü takarak kuyuya indi. Ekip evvel Rabia Vural’ın cesedini çıkardı. Akabinde ikiz kardeşi Ramazan Gürel’in cansız vücuduna ulaşan itfaiye ekipleri son olarak Osman Vural’ın cenazesini çıkardı. Kurtarma çalışmaları sırasında hikayesi haber alarak gelen yakınları gözyaşı döktü. Rabia Vural, Osman Vural ve Ramazan Gürel’in cenazeleri incelemelerden sonra otopsi yapılmak üzere Antalya Isimli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Yorumlar